Приховати

Група компаній Долина:

(050) 474-21-42
Зателефонуйте і ми надамо відповіді на всі Ваші питання! Або замовте зворотній дзвінок:

Агропідприємствам та агрофірмам

Мікродобриво ОРАКУЛ® коламін бор

ОРАКУЛ® коламін борконцентроване борне мікродобриво в органічній (легкозасвоюваній) формі для позакореневого підживлення польових, овочевих та багаторічних культур.
 
ОРАКУЛ® коламін бор – високочисте мікродобриво, не містить баластних домішок, тому не викликає опіків листя. Ефективно ліквідує дефіцит бору в рослинах. Повністю вбирається через листкову поверхню рослини.
 
Бор бере участь у процесі проростання пилку і зростанні зав'язі, тому при його нестачі різко знижується насіннєва продуктивність рослин. 

Бор є необхідним компонентом клітинної оболонки. Виключно важливу функцію виконує бор у вуглеводному обміні. При борному голодуванні порушується відтік пластичних речовин і, насамперед, цукрів з листя.
 
Найбільшу потребу в борі мають цукрові буряки, картопля, соняшник, ріпак, льон, зернобобові, овочі, люцерна та зернові культури.
 
Бідні на бор дерново-підзолисті, сірі та бурі лісові грунти. Зниження засвоєння бору відбувається також на лужних (карбонатних) грунтах. Дефіцит бору посилюється при внесенні азотних добрив у надмірній кількості, а також за дефіциту вологи.
 
Найтиповішим проявом порушень при нестачі бору є відмирання точок росту, яке пов'язане з накопиченням токсичних фенолів. Цей процес більш інтенсивно проходить при підвищених температурах середовища. Коренева система розвивається слабо, так як бор відіграє значну роль в її розвитку. Спостерігається зупинка росту кореня і стебла, потім з'являється хлороз верхівкової точки росту, а пізніше при сильному борному голодуванні настає повне її відмирання. Особливо сильно страждають від нестачі бору репродуктивні органи рослин, при цьому хвора рослина зовсім не утворює квіток або їх утворюється дуже мало, відзначається пустоцвіт та осипання зав'язей.
 
Для усунення симптомів борного голодування та профілактики захворювань необхідно застосовувати ОРАКУЛ® коламін бор. У цьому випадку відбувається краще проростання пилку, усувається осипання зав'язей і підсилюється розвиток репродуктивних органів. Внесений профілактично ОРАКУЛ® коламін бор позитивно впливає на цукристість цукрових буряків, фруктів та крохмальність картоплі.
 
В якості хелатуючого агента в ОРАКУЛ® коламін бор використаний коламін, який є складовою внутрішніх мембран мітохондрій. Даний хелатуючий агент максимально підвищує засвоюваність бору. Коламін викликає інтенсивне засвоєння рослиною вологи з грунту. Тому ОРАКУЛ® коламін бор підвищує посухостійкість рослин. 

Мікродобриво знаходиться в рідкому стані і придатне до негайного застосування. При дотриманні умов зберігання не кристалізується, застосовується в широкому діапазоні температур, починаючи від +5оС.

ОРАКУЛ® коламін бор має потужний фізіологічний вплив на рослину, який:
  • посилює розвиток репродуктивних органів;
  • стимулює проростання пилку, покращує якість запилення квіток;
  • усуває осипання зав'язей, підвищує плодоутворення;
  • підвищує ефективність ферментів, активізує білковий і фосфорний обмін;
  • викликає інтенсивне засвоєння рослиною вологи з грунту;
  • позитивно впливає на накопичення цукрів в тканинах озимих культур та плодах цукрових буряків, фруктів, підвищує крохмальність картоплі.
Рекомендується застосовувати спільно зі стимулятором росту рослин ВИМПЕЛ®.
 
Рекомендовані технології

Застосування

КультураСтроки внесенняНорма внесення, л/га
Зерновікущення
прапорцевий листок
1,0 - 1,5
Соняшник2-4 пари листків
6-8 пар листків
1,0 - 1,5
Кукурудза3-5  листків
7-8  листків
 
1,0 - 1,5
Зернобобові3-5 трійчастих листків
бутонізація
1,0 - 1,5
Ріпак4-6 листків
бутонізація
1,0 - 1,5
Картоплябутонізація
після цвітіння
1,0 - 1,5
Цукрові та кормові буряки4-6 листків
змикання листків в міжряддях
1,0 - 2,5
Винограддо цвітіння
розм'якшення ягід
 
1,0 - 1,5
Плодово-ягіднідо цвітіння
після цвітіння (зав'язь)
1,0 - 1,5
Овочі та інші культуриактивне зростання (при нестачі бору з інтервалом не менше 2-х тижнів)0,5 - 1,0