Группа компаний "Долина" - объединение предприятий, специализирующихся на разработке, исследовании и внедрении в сельскохозяйственное

Приховати

Група компаній Долина:

(050) 474-21-42
Зателефонуйте і ми надамо відповіді на всі Ваші питання! Або замовте зворотній дзвінок:

Агропідприємствам та агрофірмам

Мікродобриво ОРАКУЛ® колофермин молібдену
Склад г/л
Молібден Mo 130
Азот N 41
Колофермин 255

Мікродобриво ОРАКУЛ® колофермин молібдену

ОРАКУЛ® колофермин молібдену – концентроване мікродобриво для обробки насіння зернобобових, бульб картоплі та позакореневого підживлення польових, овочевих та багаторічних культур.

ОРАКУЛ® колофермин молібдену ефективно ліквідує дефіцит молібдену в рослинах. Не містить баластних домішок, тому не викликає опіків листя, повністю вбирається через листкову поверхню рослини.
 
Молібден активізує процеси зв’язування атмосферного азоту бульбочковими бактеріями.

Найбільш чутливі до нестачі молібдену зернобобові культури, льон, цукрові буряки, овочеві культури.

Нестача молібдену в рослинах проявляється в ясно-зеленому забарвленні листя, з’являється крапчастість.

Нестача його спостерігається на кислих ґрунтах. Вапнування таких ґрунтів збільшує рухливість молібдену і його доступність для рослин. Поряд з вапнуванням, проблему нестачі молібдену вирішує використання мікродобрива ОРАКУЛ® колофермин молібдену.

Мікродобриво містить пом’якшувач води. Тому використання протруйників у жорсткій воді (підвищений вміст солей Ca2+ та Mg2+) разом із ОРАКУЛ® колофермин молібдену не знижує їх ефективності. Солі жорсткості надійно зв’язуються компонентом препарату, не викликаючи помутніння робочої рідини; повністю ліквідується небезпека утворення сульфату кальцію (гіпсу), який може призвести до виходу з ладу протруювальної техніки. Обробки необхідно проводити розчином, який був підготовлений безпосередньо перед застосуванням.

ОРАКУЛ® колофермин молібдену має потужний фізіологічний вплив на рослину, який:
 • активізує зв’язування атмосферного азоту бульбочковими бактеріями;
 • нормалізує процеси фотосинтезу, азотного обміну та дихання рослин;
 • перешкоджає накопиченню нітратів;
 • підвищує вміст білку в бобових рослинах.
Склад мікродобрива дозволяє проводити обробки за температури повітря нижче +5° С.

Рекомендується застосовувати спільно зі стимулятором росту рослин ВИМПЕЛ 2®.
 
 
Рекомендовані технології

Застосування

КультураСтроки внесенняНорма внесення, л/га
Зернобобовіобробка насіння0,5 - 0,8 л/т
3-5 трійчастих листків
бутонізація
0,3 - 0,5
Цукрові та кормові буряки4-6 листків
наступні внесення з інтервалом 10-14 днів до змикання листків в міжряддях
0,3 - 0,5
Картопляобробка бульб
сходи
бутонізація
0,5 - 0,8 л/т
0,3 - 0,5
Овочі та інші культурина початку вегетації
наступні внесення до припинення інтенсивного росту з інтервалом 7-10 днів
0,3 - 0,5
1. ДО ВІДОМА СПОЖИВАЧА: під час використання препарату дотримуйтесь інструкції. Ефективність препарату та зручність у використанні залежить від дотримання рекомендацій по застосуванню, умов зберігання та транспортування визначених виробником.

2. СУМІСНІСТЬ З ІНШИМИ ПРЕПАРАТАМИ: мікродобриво використовують у період вегетації профілактично або за результатами діагностики згідно регламенту застосування. Добре поєднується в бакових сумішах з засобами захисту рослин (за відсутності окремих рекомендацій виробника засобів захисту), карбамідом (у рекомендованих концентраціях позакореневих підживлень с/г культур згідно фаз розвитку), КАСом, регуляторами росту, мікродобривами, біопрепаратами та інокулянтами, при обробці насіння.

3. ПРИГОТУВАННЯ РОБОЧОГО РОЗЧИНУ.

3.1 ВЕГЕТАЦІЙНІ ОБРОБКИ:

Увага! Перед приготуванням бакової суміші завжди перевіряйте препарати на сумісність!

Для цього візьміть ємність, налийте води (яка буде використовуватись для основного внесення), додайте компоненти бакової суміші у пропорціях, відповідно до польових норм витрат. Закривши ємність перемішайте вміст шляхом її перевертання 10-15 разів. Бакову суміш оцінюйте візуально двічі, відразу після перемішування та після того, як суміш відстоялася (приблизно через 30 хв.). Про несумісність препаратів говорить розшарування робочої рідини, утворення осаду, згустків, маслянистих утворень, що не диспергуються.
Увага! Можливе використання препарату в жорсткій воді. Діючі речовини, що входять до його складу, не утворюють сполук з солями жорсткості (СаSO4٠2H2О), в наслідок чого розчин не мутніє.

У випадку відсутності проблем щодо сумісності, робочий розчин готувати безпосередньо перед обприскуванням. Препарат ретельно перемішати у заводській упаковці та влити безпосередньо до баку обприскувача, який спочатку заповнити водою до 2/3 його об’єму, потім за увімкненого режиму перемішування у послідовності згідно рекомендацій додати компоненти бакової суміші і закінчити заповненням бака водою. Перемішування суміші продовжувати протягом всього періоду її приготування, а також при внесенні.

Норми витрати робочого розчину: польові культури - 70-300 л/га, овочеві культури - 300-400 л/га, плодові культури та виноград - 800-1000 л/га.

3.2 ОБРОБКА НАСІННЯ:

Увага! Перед приготуванням бакової суміші завжди перевіряйте препарати на сумісність! У тестових розчинах не повинно утворюватися осаду.

У випадку відсутності проблем щодо сумісності, препарат ретельно перемішати у заводській упаковці та влити безпосередньо до баку обприскувача, який спочатку заповнити водою.

Норми витрати робочого розчину: обробка насіння - 10 л/т.

4. ЧЕРГОВІСТЬ ДОДАВАННЯ КОМПОНЕНТІВ РОБОЧОГО РОЗЧИНУ:

- при приготуванні бакової суміші для вегетаційних обробок дотримуватись наступної черговості компонентів.

Бакова суміш
 • Вода
 • Регулятори росту рослин
 • Засоби захисту рослин
 • ОРАКУЛ® колофермин молібдену
 • Інші мікродобрива (крім ОРАКУЛ® сірка актив)
 • Вода
Бакова суміш з КАСом
 • Вода
 • Регулятори росту рослин
 • КАС згідно рекомендацій позакореневих підживлень 3-12%+2,5% MgSO4٠7H2O (5% десятиводневий)
 • Засоби захисту рослин
 • ОРАКУЛ® колофермин молібдену
 • Інші мікродобрива
 • Вода
Бакова суміш з карбамідом
 • Вода
 • Регулятори росту рослин
 • Карбамід згідно рекомендацій позакореневих підживлень з маточного розчину (або в бак для хімічних засобів оприскувача, або на фільтр)
 • Засоби захисту рослин
 • ОРАКУЛ® колофермин молібдену
 • Інші мікродобрива
 • Вода
Увага! Змішування компонентів бакової суміші (регулятори росту, ЗЗР, мікродобрива та ін.) проводити виключно у воді!

- при приготуванні бакової суміші для обробок насіння дотримуватись наступної черговості компонентів.

Бакова суміш з протруйником та інокулянтом (якщо це передбачено)
 • Вода
 • Регулятори росту рослин
 • Протруйник
 • Інокулянт (за відсутності окремих рекомендацій виробника)
 • ОРАКУЛ® колофермин молібдену
Бакова суміш з інокулянтом
 • Вода
 • Регулятори росту рослин
 • Інокулянт
 • ОРАКУЛ® колофермин молібдену
Увага! Змішування компонентів бакової суміші (регулятори росту, ЗЗР, мікродобрива та ін.) проводити виключно у воді!

5. УМОВИ ЗАСТОСУВАННЯ.

5.1 ПРИ ВЕГЕТАЦІЙНИХ ОБРОБКАХ: обприскування проводити в ранкові або вечірні часи, при підвищеної вологості повітря, щоб уникнути хімічних опіків листя. Оптимальна температура повітря +10...+25 °С, при швидкості вітру до 5-7 м/с в залежності від оприскувача. Не рекомендується здійснювати обробки під час туману або випадінні роси, що може привести до стікання робочого розчину з поверхні рослин і знизити ефективність обробки. Припиняти роботи слід за 1,5-2 години до початку дощу. Увага! Використовувати щойно змішенні розчини. Готовий розчин зберігати не більше 1 доби.

5.2 ПРИ ОБРОБКАХ НАСІННЯ: використання препарату не потребує особливих умов під час обробки насіння.

Увага! Використовувати щойно змішенні розчини. Готовий розчин зберігати не більше 1 доби.

6. УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ ТА ПЕРЕВЕЗЕННЯ: зберігання та перевезення потрібно здійснювати відповідно до ГОСТу 14189.

Препарат необхідно зберігати у складах, спеціально призначених для цієї мети. Склад повинен забезпечувати захист від прямих сонячних променів, вологи, забруднення та механічних пошкоджень тари. Зберігати при температурі від 0 ºС до +30 ºС, в оригінальній закритій тарі у вертикальному положенні, кришкою догори в картонному ящику. Максимальна кількість ящиків, розташованих один на одному, не більше 3-х.

При зниженні температури від -10 ºС знижується текучість препарату, при довготривалому знаходженні в умовах низьких температур можливе утворення осаду.

Транспортування можливе усіма видами транспорту в критих транспортних засобах. Допускається використання відкритих видів транспортних засобів, що забезпечують захист від атмосферних опадів.

Згідно висновку №255313/1 УКРАЇНСЬКОГО ВАНТАЖНОГО БЮРО, ДП «УкрНДІМФ» Міністерства інфраструктури України не класифікується як небезпечний вантаж і перевозиться як безпечний вантаж на загальних умовах.

7. КЛАСИФІКАЦІЯ ПО ВООЗ, ТОКСИЧНІСТЬ: 4 клас небезпечності. Препарат нетоксичний, не викликає алергію, екологічно безпечний та абсолютно нешкідливий для комах-запилювачів.

8. ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ: зберігати у недоступному для дітей та тварин місці. При проведенні обробок використовуйте відповідне обладнання та відрегульовану техніку, дотримуйтесь загальновизнаних норм безпеки.

9. ПЕРША МЕДИЧНА ДОПОМОГА: при потраплянні на шкіру, в очі, необхідно змити препарат водою. У разі необхідності звернутися до лікаря.

10. ЗАХОДИ ТА ЗАСОБИ ЗНИЩЕННЯ ТАРИ ТА ЗАЛИШКІВ ПРЕПАРАТУ: тара та залишки препарату спеціальних методів знищення та знешкодження не потребують.

11. ТЕРМІН ЗБЕРІГАННЯ: 5 років.

12. ТЕХНІЧНІ УМОВИ: ТУ У 20.1-24051976-003:2016.

13. СВІДОТСТВО ПРО ДЕРЖАВНУ РЕЄСТРАЦІЮ: серія А, № 05205.

14. ТАРНІ ОДИНИЦІ: 1 л, 5 л.