Oracul S_
Характеристики
Склад
г/л
Сірка (SO3)
760
Азот (N)
31
Натрій (Na2O)
197
----------------------------
---------------------
Тара:
1 л, 5 л, 10 л

ОРАКУЛ® сірка актив – високоефективне сірчане мікродобриво з сіркою для позакореневого підживлення польових, овочевих та багаторічних культур.

Препарат ефективно ліквідує дефіцит сірки в рослинах. Не містить баластних домішок, тому не викликає опіків листя, повністю вбирається через листкову поверхню рослини.

Сірка регулює ріст вегетативної маси, збільшує врожайність культур, підвищує життєздатність рослин. Вона бере участь у процесах утворення білків.

Сірка має позитивний вплив на стійкість рослин до хвороб, наприклад до сірої гнилі та альтернаріозу. Вона є складовою частиною амінокислот, які входять до складу білків. Сірка бере участь в утворенні нуклеїнових кислот. Вона сприяє фіксації азоту з атмосфери, оскільки позитивно впливає на утворення бульбочок у бобових рослин.

Найбільшу потребу в сірці відчувають хрестоцвітні, бобові культури, цукрові буряки, цибуля, часник і картопля.

Потреба в сірці залежить від рівня азотного живлення: чим вища доза азоту, тим більше рослини споживають сірки. Навесні спостерігається низький вміст сірки у кореневмісному шарі ґрунту, тому що сульфати високорухомі.

За нестачі сірки спостерігаються мармурові плями на молодих листках, забарвлення листя від жовтого до червоного. Першими відчувають брак сірки верхні листки.

Позакореневе застосування препарату сприяє поліпшенню живлення рослин. Сірка, що входить до складу добрива, сприяє збільшенню відсотка білка і клейковини в пшениці, вмісту олії в соняшнику, сої та ріпаку. Сірка в складі ОРАКУЛ® сірка актив – у частково відновленій формі (полісульфіди), що дозволяє рослині включати її до біосинтезу амінокислот і білків з меншими витратами енергії.

Ще один елемент, що міститься в ОРАКУЛ® сірка актив, це натрій. В рослинах іони натрію виконують осморегулюючу функцію, подібно калію. Натрій важливий для транспорту речовин через мембрани. Тому, маючи в своєму складі натрій, препарат сприятливо впливає на зростання більшості рослин, особливо цукрових буряків. Підвищує вміст цукру, стійкість до посухи і збільшує площу листків.

Під час підготовки бакової суміші, в першу чергу необхідно додати мікродобриво ОРАКУЛ® сірка актив.

Сірчане добриво містить азот який  знаходиться у відновленій формі (амідна), яка допомагає розвитку коріння.

Сірчане мікродобриво  містить пом’якшувач води. Тому використання протруйників у жорсткій воді (підвищений вміст солей Ca2+ та Mg2+) разом із ОРАКУЛ® сірка актив не знижує їх ефективності. Солі жорсткості надійно зв’язуються компонентом препарату, не викликаючи помутніння робочої рідини; повністю ліквідується небезпека утворення сульфату кальцію (гіпсу), який може призвести до виходу з ладу протруювальної техніки. Обробки необхідно проводити розчином, який був підготовлений безпосередньо перед застосуванням.

Склад мікродобрива дозволяє проводити обробки при температурі повітря вище +5° С.

ОРАКУЛ® сірка актив має потужний фізіологічний вплив на рослину, який:

  • збільшує площу листків на 22%;
  • підвищує стійкість рослин до хвороб на 28%;
  • сприяє зростанню відсотка білка і клейковини у пшениці, вмісту олії у соняшнику, сої та ріпаку;
  • посилює розвиток коренів;
  • поліпшує живлення рослин.

Рекомендується застосовувати спільно зі стимулятором росту рослин ВИМПЕЛ 2®.

ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕПАРАТУ ЯК МІКРОДОБРИВА

Культура Строки внесення Норма внесення, л/га
Зернові кущення
прапорцевий листок
1,0 – 2,0
Кукурудза 3-5 листків
7-8 листків
1,0 – 3,0
Зернобобові 3-5 трійчастих листків
бутонізація
1,0 – 3,0
Соняшник 2-4 пари листків
6-8 пар листків
1,0 – 3,0
Ріпак 4-6 листків
бутонізація
1,0 – 3,0
Цукрові та кормові буряки змикання листків в рядках
змикання листків в міжряддях
1,0 – 3,0
Картопля сходи
бутонізація
1,0 – 3,0
Виноград до цвітіння
після цвітіння (зав’язь)
2,0 – 4,0
Плодовоягідні до цвітіння
після цвітіння (зав’язь)
2,0 – 4,0
Овочі та інші культури активне зростання (через  2  тижні) 1,0 – 3,0

ФУНГІЦИДНА ОБРОБКА

КУЛЬТУРА ХВОРОБИ,
ШКІДНИКИ
НОРМА
ВИТРАТ,
Л/ГА
ТЕРМІН
ОБРОБКИ
МАКСИМАЛЬНА
КІЛЬКІСТЬ
ОБРОБОК
Виноград Оідіум,
павутинні
кліщі
2,0–4,0

Обприскування
під час
вегетації
залежно
від
фітосанітарних прогнозів

 4
Плодові
(яблуня, груша)
Борошниста
роса,
плодові
кліщі
2,0–4,0 (5,0*) 4
Смородина,
аґрус
Американська
борошниста
роса, кліщі
2,0–4,0 3
Ріпак Борошниста
роса,
альтернаріоз
4,0–5,0 2
Зернові
(пшениця,
ячмінь)
Борошниста
роса
2,0–3,0 2
Цукровий
буряк
Борошниста
роса,
церкоспоріоз
2,0–4,0 2
Огірок Борошниста
роса,
павутинні
кліщі
2,0–4,0 3
Кавун, диня Борошниста
роса,
антракноз
2,0–4,0  3

 

*побічна дія на кліщів (якщо норма 5,0 л/га)

1. ДО ВІДОМА СПОЖИВАЧА:  добриво з сіркою  одночасно з препаратами, які підкислюють водний розчин (рН≤7), виділяється токсичний сірководень, що, по-перше, небезпечно для обслуговуючого персоналу, а по-друге, призводить до незначного зменшення концентрації сірки у розчині.

У разі змішування мікродобрива з металовмісними препаратами (в залежності від кількості та виду металу) можливе утворення невеликої кількості слаборозчинних у воді сульфідів металів. Також необхідно зазначити, що можливе випадіння дрібнодисперсної сірки в осад раніше, ніж розчин потрапить на поверхню листя рослин. У такому випадку необхідно мати на увазі, що безпосередньо під час обприскування змішувач повинен бути ввімкненим.

Оптимальним варіантом є використання препарату ОРАКУЛ® сірка актив одночасно з препаратами з лужним середовищем та препаратами, які не містять атомів металів. При цьому результатом реакції компонентів водного розчину, що має у своєму складі сірчане мікродобриво, є інтенсивне формування активної сірки, тому розчин, потрапляючи на листкову поверхню, рівномірно по ній розподіляється.

Ефективність препарату та зручність у використанні залежить від дотримання рекомендацій по застосуванню, умов зберігання та транспортування, визначених виробником.

2. СУМІСНІСТЬ З ІНШИМИ ПРЕПАРАТАМИ: мікродобриво використовують у період вегетації профілактично або за результатами діагностики згідно регламенту застосування. Добре поєднується в бакових сумішах із стимулятором росту ВИМПЕЛ 2®. Рекомендована температура води для приготування робочого розчину 18-20 ºС. Також мікродобриво сумісне з пестицидами, які не утворюють кислого середовища робочого розчину.

3. ПРИГОТУВАННЯ РОБОЧОГО РОЗЧИНУ:

Увага! Перед приготуванням бакової суміші завжди перевіряйте препарати на сумісність!

Для цього візьміть ємність, налийте води (яка буде використовуватись для основного внесення), додайте компоненти бакової суміші у пропорціях відповідно до польових норм витрат. Закривши ємність, перемішайте вміст шляхом її перевертання 10-15 разів. Бакову суміш оцінюйте візуально двічі: відразу після перемішування та після того, як суміш відстоялася (приблизно через 30 хв.). Про несумісність препаратів говорить розшарування робочої рідини, утворення осаду, згустків, маслянистих утворень, що не диспергуються.

Увага! Можливе використання препарату в жорсткій воді. Але за високої концентрації солей жорсткості та значної кількості води через деякий час можливе незначне випадіння солей жорсткості у вигляді гіпсу (СаSO4٠2H2O). У такому випадку кількість сірки у розчині незначно знижується. Ці процеси жодним чином не впливають на можливість використання розчину та на появу можливості виходу з ладу техніки для обприскування, оскільки препарат є дрібнодисперсним. Під час формування бакової суміші у жорсткій воді рекомендуємо проводити обприскування за увімкненого режиму змішування. Після внесення бакової суміші необхідно промити бак водою для запобігання утворення наростів кристалів гіпсу.

У разі відсутності проблем із сумісністю робочий розчин готувати безпосередньо перед обприскуванням. Препарат ретельно перемішати у заводській упаковці та влити безпосередньо до баку обприскувача, який спочатку заповнити водою до 2/3 його об’єму, потім за увімкненого режиму перемішування у послідовності згідно рекомендацій додати компоненти бакової суміші та закінчити заповненням бака водою. Перемішування суміші продовжувати протягом усього періоду її приготування, а також під час внесення.

Норми витрати робочого розчину: польові культури – 70-300 л/га, овочеві культури – 300-400 л/га, плодові культури та виноград – 800-1000 л/га.

4. ЧЕРГОВІСТЬ ДОДАВАННЯ КОМПОНЕНТІВ РОБОЧОГО РОЗЧИНУ: під час приготування бакової суміші дотримуватись наступної черговості компонентів.

Бакова суміш:

  • Вода
  • ОРАКУЛ® сірка актив
  • Регулятори росту рослин
  • Засоби захисту рослин
  • Інші мікродобрива (крім ОРАКУЛ® сірка актив)
  • Вода
Бакова суміш із КАСом
  • Вода
  • ОРАКУЛ® сірка актив
  • Регулятори росту рослин
  • КАС згідно рекомендацій з проведення позакореневих підживлень 3-12%+2,5% MgSO4٠7H2O (5% десятиводневий)
  • Засоби захисту рослин
  • Мікродобрива
  • Вода
Бакова суміш із карбамідом
  • Вода
  • ОРАКУЛ® сірка актив
  • Регулятори росту рослин
  • Карбамід згідно рекомендацій з проведення позакореневих підживлень з маточного розчину (або в бак для хімічних засобів обприскувача, або на фільтр)
  • Засоби захисту рослин
  • Мікродобрива
  • Вода

Увага! Змішування компонентів бакової суміші (регулятори росту, ЗЗР, мікродобрива та ін.) проводити виключно у воді!

5. УМОВИ ЗАСТОСУВАННЯ: обприскування проводити в ранкові або вечірні часи, за підвищеної вологості повітря, щоб уникнути хімічних опіків листя. Оптимальна температура повітря +10 …+25 °С за швидкості вітру до 5-7 м/с в залежності від обприскувача. Не рекомендується здійснювати обробки під час туману або у випадку випадіння роси: це може призвести до стікання робочого розчину з поверхні рослин і знизити ефективність обробки. Припиняти роботи слід за 1,5-2 години до початку дощу. Увага! Використовувати лише щойно змішані розчини. Готовий розчин зберігати не більше 1 доби.

6. УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ ТА ПЕРЕВЕЗЕННЯ: зберігання та перевезення потрібно здійснювати відповідно до ГОСТу 14189.

Препарат необхідно зберігати у складах, спеціально призначених для цієї мети. Склад повинен забезпечувати захист від прямих сонячних променів, вологи, забруднення та механічних пошкоджень тари. Зберігати за температури від 0 ºС до +30 ºС в оригінальній закритій тарі, у вертикальному положенні, кришкою догори, в картонному ящику. Максимальна кількість ящиків, розташованих один на одному, – не більше 3-х.

У разі зниження температури від -20 ºС знижується плинність препарату, у випадку довготривалого перебування в умовах низьких температур можливе утворення осаду.

Транспортування можливе усіма видами транспорту в критих транспортних засобах. Допускається використання відкритих видів транспортних засобів, що забезпечують захист від атмосферних опадів.

Згідно висновку №255313/1 УКРАЇНСЬКОГО ВАНТАЖНОГО БЮРО, ДП «УкрНДІМФ» Міністерства інфраструктури України не класифікується як небезпечний вантаж і перевозиться як безпечний вантаж на загальних умовах.

7. КЛАСИФІКАЦІЯ ПО ВООЗ, ТОКСИЧНІСТЬ: 4 клас небезпечності. Препарат нетоксичний, не викликає алергію, екологічно безпечний та абсолютно нешкідливий для комах-запилювачів.

8. ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ: зберігати у недоступному для дітей та тварин місці. Під час проведення обробок використовуйте відповідне обладнання та відрегульовану техніку, дотримуйтесь загальновизнаних норм безпеки.

9. ПЕРША МЕДИЧНА ДОПОМОГА: у випадку потрапляння на шкіру, в очі необхідно змити препарат водою. У разі потреби звернутися до лікаря.

10. ЗАХОДИ ТА ЗАСОБИ ЗНИЩЕННЯ ТАРИ ТА ЗАЛИШКІВ ПРЕПАРАТУ: тара та залишки препарату спеціальних методів знищення та знешкодження не потребують.

11. ТЕРМІН ЗБЕРІГАННЯ: 5 років.

12. ТЕХНІЧНІ УМОВИ: ТУ У 20.1-24051976-003:2016.

13. СВІДОЦТВО ПРО ДЕРЖАВНУ РЕЄСТРАЦІЮ: серія А, № 05205.

14. ТАРНІ ОДИНИЦІ: 1 л, 5 л, 10 л.

15. ВОДНЕВИЙ ПОКАЗНИК (pH), од.: 11,8 ± 0,5.

16. ГУСТИНА, г/см3: 1,331 ± 0,005.

17. КОЛІР (візуально): темно-помаранчевий.

18. ЗАПАХ (органолепт.): сірководня.

Pecher

– Ріпак, як культура сильноросла потребує більшої кількості елементів живлення, таких як сірка та бор, тому навесні у фазі розетки, разом з інсектицидами та фунгіцидами ми застосовуємо ОРАКУЛ® сірка актив 2 л/га. А у фазу бутонізації до бакової суміші разом із пестицидами додаємо стимулятор росту ВИМПЕЛ® 0,5 кг/га та ОРАКУЛ® коламін бор 1 л/га. Натомість отримуємо добре розвинену міцну кореневу систему, товщі стебла та більшу кількість гілок. Минулого року так обробили весь озимий ріпак на площі 280 га. Прибавка до врожаю порівняно з середньою по регіону близько 35%.

Роман Васильович Печерський

ПП “Агрофон плюс” являється дистриб’ютором групи компаній “Долина” з 2011 року, активно співпрацює з іншими компаніями-виробниками пестицидів в Україні.

З такими препаратами, як РРР “Вимпел працюємо біля десяти років, а з мікродобривами “Оракул з першого року виходу їх на ринок.
Клієнти ПП “Агрофон Плюс” переважно середні сільськогосподарські товариства, фермери та одноосібники, яким надаємо дорадчі послуги, рекомендації, технології.

Усі препарати від компаній “Долина” знайшли добрий відгук від кінцевого споживача. Застосування препаратів “Вимпел”, “Оракул” від обробки насіння до збирання урожаю, як на зернових, зерно-бобових, овочевих культурах, картоплі явно дали чудові результати підвищення врожайності, смакових якостей, лежкості, захисту від хвороб.

Позитивно препарати “Вимпел”, “Оракул” зарекомендували себе в бакових сумішах з пестицидами.

Володимир Олександрович Кисіль

ОРАКУЛ® сірка актив – продукт, створений для аграріїв, який дозволяє отримати захисний вплив на рослину в трьох та більше векторах дії. ОРАКУЛ® сірка актив – це препарат, що не тільки ефективно компенсує нестачу сірки, але й має потужні фунгіцидні та акарицидні властивості. Унікальний склад препарату ОРАКУЛ® сірка актив забезпечує високу біологічну ефективність у протидії справжній борошнистій росі, американській борошнистій росі, кліщам та профілактику розвитку сірої гнилі та альтернаріозу. У розчиненому стані препарат формує структури, які створюють високодисперсні субмікронні частинки сірки, що забезпечують максимально швидке проникнення діючої речовини в тканини листя.

ОРАКУЛ® сірка актив за біологічною активністю перевершує фунгіциди неорганічної природи, до складу яких входить колоїдна мелена сірка. Річ у тому, що препарат ОРАКУЛ® сірка актив являє собою підібрану композицію неорганічних кисневмісних і безкисневих сполук сірки з лужними металами, а також неорганічних сполук, які містять азот у різних формах. У процесі розчинення та реакції з киснем утворюються наночастинки молекулярної сірки з середніми розмірами 20–25 нм (нанометрів, 10-9 м). Для порівняння: розмір ядра клітини складає 10 мкм (у 500 разів більше за частинку сірки), продихова щілина – 16х4 нм, а сама клітина досягає 20 мкм (у 1000 разів більше за частинку сірки).

Щодо препаратів на основі колоїдної меленої сірки, вони виробляються з використанням звичайного механічного подрібнення, при якому не можна отримати дрібнодисперсні частинки сірки (із середнім розміром частинок менше за 8 мкм). Ця особливість сірки пояснюється переважно низькою температурою плавлення, яка не дозволяє проводити інтенсивну механічну обробку, оскільки під час інтенсивного подрібнення порошок нагрівається і частинки сірки починають злипатися, утворюючи агломерати.

Проникнення сірки відбувається не механічним шляхом через пори та відкриті продихи, а переважно методом фізичної дифузії через кутикулу і модифіковані епідермальні структури, такі як клітини продихів і трихоми. Тому малий розмір частинок дозволяє рівномірно розподілити діючу речовину по поверхні листя та за короткий термін проникнути в тканини листя й ефективно усунути нестачу сірки в тканинах або боротися з хворобами.

Згідно з результатами досліджень ОРАКУЛ® сірка актив має як мінімум у 4 рази потужніший фунгіцидний ефект, ніж звичайна колоїдна сірка, що було доведено на базі Інституту «Магарач» у межах випробувань проти борошнистої роси (оїдіуму) на винограді. Приклад розрахунку: еталон (колоїдна сірка) – 5 кг/га х 800 г/кг=4 кг/га сірки, ОРАКУЛ® сірка актив – 304 г/л х 3,5 л/га=1 кг/га.

ДИНАМІКА РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ОЇДІУМУ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРЕПАРАТІВ,
СОРТ БАСТАРДО МАГАРАЦЬКИЙ, ІНСТИТУТ ВИНОГРАДАРСТВА І ВИНОРОБСТВА «МАГАРАЧ»

ВАРІАНТ ДОСЛІДУ РОЗВИТОК
(НА ГРОНАХ), %
РОЗВИТОК
(НА ЛИСТІ), %
ТЕХНІЧНА
ЕФЕКТИВНІСТЬ
(НА ГРОНАХ), %
ТЕХНІЧНА
ЕФЕКТИВНІСТЬ
(НА ЛИСТІ), %
I. Контроль 100 64,0
II. Еталон (колоїдна
сірка) (7-разова
обробка), 5 кг/га
13,2 6,9 86,8 89,2
III. ОРАКУЛ® сірка актив (7-разова
обробка), 3,5 л/га
15,1 7,9 84,9 87,6
НІР05 11,6 5,6

ОРАКУЛ® сірка актив не тільки ефективно стримує розвиток захворювання, але й покращує якість виноматеріалу, підвищуючи цукристість соку.

Достатній рівень живлення рослин таким елементом, як сірка, є однією з ключових позицій у процесах життєдіяльності, адже саме сірка бере участь у процесах утворення білків та нуклеїнових кислот, регулює ріст вегетативної маси. Тим самим збільшує врожайність культур, підвищує життєздатність рослин у складних умовах довкілля. Сірка сприяє фіксації азоту з атмосфери, оскільки позитивно впливає на утворення бульбочок у бобових рослин.

Найбільшу потребу в сірці відчувають капустяні, бобові культури, цукрові буряки, цибуля, часник і картопля. Потреба в сірці залежить від рівня азотного живлення: чим вища доза азоту, тим більше рослини споживають сірки. Навесні спостерігається низький вміст сірки у кореневмісному шарі ґрунту через те, що сульфати високорухомі.

Ще одна властивість, що вигідно відрізняє ОРАКУЛ® сірка актив від препаратів на колоїдній сірці – це температура активності діючої речовини. Колоїдна сірка в період низьких температур працює не так ефективно, особливо коли температури опускаються нижче за +15°С. Це обмежує можливість її застосування восени та рано навесні. Використання безкисневих сполук сірки дозволяє вивільняти сірку практично незалежно від температури навколишнього повітря.

Ще один елемент, що міститься в ОРАКУЛ® сірка актив, це натрій. У рослинах іони натрію виконують осморегулювальну функцію, подібно калію. Натрій важливий для транспорту речовин через мембрани. Тому, маючи у своєму складі натрій, препарат сприятливо впливає на зростання більшості рослин, особливо цукрових буряків. Підвищує вміст цукру, стійкість до посухи та збільшує площу листків.

Оракул сірка актив ефекти застосування

УВАГА! ОРАКУЛ® сірка актив та його розчин мають різкий запах. Коли наносірка розчиняється у воді з іншими препаратами, спостерігається швидке помутніння розчину і виділення їдкого запаху. Це абсолютно нормальна річ, оскільки сірка в цей час перебуває в дрібнодисперсному наностані. На якість обприскування це жодним чином не впливає.

Проте цей факт не виключає проведення попереднього змішування компонентів на сумісність. Заборона на внесення повинна бути прийнята тільки за умови наявності відстояного осаду як мінімум по годині з початку експерименту.

З увімкненим змішувачем бака обприскувача можна проводити обробки впродовж тривалого часу, при цьому фільтр або форсунки не забиватимуться.

Єдина небезпека – виділення їдкого газу. Під час змішування необхідно застосовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання, але цей газ токсичний також і для сільськогосподарських шкідників. Тому обробку посіву можна розглядати як інсектоакарицидний захист з відлякувальним ефектом.