251007081274d1f9a63731ca1cb072d0
Характеристики
Склад
г/л
Поліетиленгліколь (ПЕГ)
770
Солі гумінових кислот
до 30
----------------------------
---------------------
Тара:
10 л
КОМПЛЕКСНИЙ ПРИРОДНО-СИНТЕТИЧНИЙ ПРЕПАРАТ КОНТАКТНО-СИСТЕМНОЇ ДІЇ ДЛЯ ОБРОБКИ НАСІННЯ ТА ВЕГЕТУЮЧИХ РОСЛИН

Препаративна форма: розчин.

Сумісність з іншими препаратами.
Препарат може використовуватись сумісно з біопрепаратами, протруйниками, пестицидами, регуляторами росту та мікродобривами. Для отримання максимального ефекту рекомендується використовувати мікродобрива БРАМАН®.

Механізм дії.
Діючі речовини, що входять до складу стимулятора росту рослин МУВЕР®, підсилюють дію одна одної і забезпечують препарату багатофункціональність, тому він має властивості стимулятора росту, адаптогена, кріопротектора, термопротектора, антистресанта, прилипача, інгібітора хвороб та активатора ґрунту.
Стимулятор росту. ПЕГ легко проникає в тканини, виконуючи роль транспортного агента для всіх препаратів, які використовуються спільно з стимулятором росту МУВЕР®. Також ПЕГ структурує вільну внутрішньоклітинну воду, підвищуючи її біологічну активність, прискорює процес росту та фотосинтезу. МУВЕР® регулює транспірацію та інтенсивність мінерального живлення. Продукти розпаду ПЕГ – етаноламіни є елементами живлення рослинної клітини. Відмиті солі гумінових кислот підсилюють коренеутворення та поліпшують живлення, що сприяє активізації росту надземної частини рослин.
Адаптоген, кріопротектор, термопротектор. Дія полімерів підвищує осмотичний тиск, спрямований всередину клітини, покращує білковий обмін, що виражається в збільшенні кількості цукру в рослині. Ці зміни роблять організм рослини більш стійким до несприятливих умов навколишнього середовища, рослини краще переносять підвищенні та зниженні температури, низьку вологість повітря.
Антистресант. На обробку пестицидами культурні рослини реагують синтезом специфічних стресових білків та ферментів. ПЕГ прискорює обмінні процеси в тканинах рослин, відбувається більш інтенсивний синтез антистресових сполук, що знімає фітотоксичність після обробки пестицидами.

Інгібітор хвороб. 
Поліетиленоксиди, внесені з фунгіцидами, зневоджують грибки та бактерії. Висушування мікробної клітини, з одного боку, знижує її біологічну активність, а з іншого підвищує її сприйнятливість до пестицидів.
Активатор ґрунту. Активізує кореневі виділення рослин та діяльність ґрунтових мікроорганізмів, що проявляється у підсиленні виділення СО2 та фіксації азоту. Підтримує позитивний баланс гумусонакопичення.
Прилипач. ПЕГ має високу плівкоутворюючу здатність. Завдяки цьому МУВЕР® забезпечує закріплення бакових препаратів на рослинах, що підвищує ефективність біопрепаратів, протруйників та мікродобрив. Додавання до води стимулятора росту МУВЕР® покращує технологічні якості робочої рідини, змінюються її фізичні властивості: істотно зростає масовий медіанний діаметр крапель (на 26-29%); зменшується сукупна частка краплин, що схильні до знесення та скочування на 18,7- 21,9%.Однією з особливостей продукту є структурування молекулярної маси ПЕГ за допомогою активного кисню в процесі виробництва. Завдяки цьому відбувається розширення фізіологічних властивостей ПЕГ, що позитивно впливає на їх проникну здатність через плазмалему і швидкість розпаду в клітині. Аналогічно посилена стимулююча дія гумінових агентів, яка досягається за рахунок оптимального співвідношення гумінових і фульвокислот.
Спектр дії.
Стимулятор росту, адаптоген, кріопротектор, термопротектор, антистресант, прилипач, інгібітор хвороб та активатор ґрунту.
Рекомендації щодо застосування.
Обробку насіння проводять методом напіввологого протруєння – 0,5 кг/т препарату (10-20 л/т робочого розчину).
Передпосівну обробку бульб картоплі проводять у 2-4% розчині.
Замочування саджанців та живців плодово-ягідних культур, винограду проводять у 2-4% розчині.
Вегетаційні обробки проводять нормою 0,5 кг/га (70-400 л/га робочого розчину).
Плодово-ягідні культури, виноград – 1,0-1,5 кг/га (800-1000 л/га робочого розчину).Переваги препарату:
  • збільшує ефективність використання пестицидів та добрив на 20-30%;
  • підвищує посухостійкість, зимостійкість та імунітет рослин;
  • посилює розвиток та активність ґрунтових мікроорганізмів;
  • не потребує додаткових витрат на обробку завдяки використанню у бакових сумішах;
  • підвищує якість продукції;
  • підвищує врожайність на 10-30%.

ЗАСТОСУВАННЯ

Культура Норми витрат Спосіб, час обробки
Зернові, соняшник, кукурудза, зернобобові, ріпак,
цукрові буряки, овочеві, просо, гречка, рис
0,5 кг/т Передпосівна обробка насіння
Картопля 2-4% розчин Передпосадкова обробка бульб
Плодово-ягідні, виноград Замочування саджанців та живців
Зернові, соняшник, кукурудза, зернобобові, ріпак,
цукрові буряки, овочеві, картопля, просо, гречка, рис
0,5 кг/га Вегетаційні обробки
Плодово-ягідні, виноград 1,0-1,5 кг/га

1. ДО ВІДОМА СПОЖИВАЧА: під час використання препарату дотримуйтесь інструкції. Ефективність препарату та зручність у використанні залежить від дотримання рекомендацій по застосуванню, умов зберігання та транспортування, визначених виробником.

2. СУМІСНІСТЬ З ІНШИМИ ПРЕПАРАТАМИ: добре поєднується в бакових сумішах із засобами захисту рослин (за відсутності окремих рекомендацій виробника засобів захисту), карбамідом (у рекомендованих концентраціях позакореневих підживлень с/г культур згідно фаз розвитку), КАСом, мікродобривами та біопрепаратами.

3. ПРИГОТУВАННЯ РОБОЧОГО РОЗЧИНУ:

Увага! Перед приготуванням бакової суміші завжди перевіряйте препарати на сумісність!

Для цього візьміть ємність, налийте води (яка буде використовуватись для основного внесення), додайте компоненти бакової суміші у пропорціях відповідно до польових норм витрат. Закривши ємність, перемішайте вміст шляхом її перевертання 10-15 разів. Бакову суміш оцінюйте візуально двічі: відразу після перемішування та після того, як суміш відстоялася (приблизно через 30 хв.). Про несумісність препаратів говорить розшарування робочої рідини, утворення осаду, згустків, маслянистих утворень, що не диспергуються.

Увага! Можливе використання препарату в жорсткій воді. Діючі речовини, що входять до його складу, не утворюють сполук із солями жорсткості (СаSO4٠2H2О).

У разі відсутності проблем із сумісністю робочий розчин готувати безпосередньо перед обприскуванням. Препарат ретельно перемішати у заводській упаковці та влити безпосередньо до баку обприскувача, який спочатку заповнити водою до 2/3 його об’єму, потім за увімкненого режиму перемішування у послідовності згідно рекомендацій додати компоненти бакової суміші та закінчити заповненням бака водою. Перемішування суміші продовжувати протягом усього періоду її приготування, а також під час внесення.

Норми витрати робочого розчину: польові культури – 70-300 л/га, овочеві культури – 300-400 л/га, плодові культури та виноград – 800-1000 л/га.

4. ЧЕРГОВІСТЬ ДОДАВАННЯ КОМПОНЕНТІВ РОБОЧОГО РОЗЧИНУ: під час приготування бакової суміші дотримуватись наступної черговості компонентів.

Бакова суміш:

  • Вода
  • МУВЕР®
  • Засоби захисту рослин
  • Мікродобрива
  • Вода
Бакова суміш із КАСом
  • Вода
  • МУВЕР®
  • КАС згідно рекомендацій з проведення позакореневих підживлень 3-12%+2,5% MgSO4٠7H2O (5% десятиводневий)
  • Засоби захисту рослин
  • Мікродобрива
  • Вода
Бакова суміш із карбамідом
  • Вода
  • МУВЕР®
  • Карбамід згідно рекомендацій з проведення позакореневих підживлень з маточного розчину (або в бак для хімічних засобів обприскувача, або на фільтр)
  • Засоби захисту рослин
  • Мікродобрива
  • Вода

 Увага! Змішування компонентів бакової суміші (регулятори росту, ЗЗР, мікродобрива та ін.) проводити виключно у воді!

5. УМОВИ ЗАСТОСУВАННЯ: обприскування проводити в ранкові або вечірні часи за підвищеної вологості повітря, щоб уникнути хімічних опіків листя. Оптимальна температура повітря +5…+25 °С за швидкості вітру до 5-7 м/с в залежності від обприскувача. Не рекомендується здійснювати обробки під час туману або у випадку випадіння роси: це може призвести до стікання робочого розчину з поверхні рослин і знизити ефективність обробки. Припиняти роботи слід за 1,5-2 години до початку дощу. Увага! Використовувати лише щойно змішані розчини. Готовий розчин зберігати не більше 1 доби.

6. УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ ТА ПЕРЕВЕЗЕННЯ: зберігання та перевезення потрібно здійснювати відповідно до ГОСТу 14189.

Препарат необхідно зберігати у складах, спеціально призначених для цієї мети. Склад повинен забезпечувати захист від прямих сонячних променів, вологи, забруднення та механічних пошкоджень тари. Зберігати за температури від -5 ºС до +40 ºС.

Увага! Через високу концентрацію діючих речовин, у разі зберігання в умовах низьких температур (від -10 ºС), плинність препарату зменшується, і він набуває желеподібного стану. У випадку підвищення температури навколишнього середовища плинність рідини збільшується, і препарат повертається до первинного стану. Ці процеси жодним чином не впливають на діючі речовини у складі препарату та його властивості, але у випадку довготривалого перебування в умовах низьких температур можливе утворення осаду. Ретельно збовтати перед застосуванням.

Зберігати в оригінальній закритій тарі, у вертикальному положенні, кришкою догори, в картонному ящику. Максимальна кількість ящиків, розташованих один на одному, – не більше 3-х.

Транспортування можливе усіма видами транспорту в критих транспортних засобах. Допускається використання відкритих видів транспортних засобів, що забезпечують захист від атмосферних опадів.

Згідно висновку №255313/2 УКРАЇНСЬКОГО ВАНТАЖНОГО БЮРО, ДП «УкрНДІМФ» Міністерства інфраструктури України не класифікується як небезпечний вантаж і перевозиться як безпечний вантаж на загальних умовах.

7. КЛАСИФІКАЦІЯ ПО ВООЗ, ТОКСИЧНІСТЬ: 4 клас небезпечності. Препарат нетоксичний, не викликає алергію, екологічно безпечний та абсолютно нешкідливий для комах-запилювачів.

8. ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ: зберігати у недоступному для дітей та тварин місці. Під час проведення обробок використовуйте відповідне обладнання та відрегульовану техніку, дотримуйтесь загальновизнаних норм безпеки.

9. ПЕРША МЕДИЧНА ДОПОМОГА: у випадку потрапляння на шкіру, в очі необхідно змити препарат водою. У разі потреби звернутися до лікаря.

10. ЗАХОДИ ТА ЗАСОБИ ЗНИЩЕННЯ ТАРИ ТА ЗАЛИШКІВ ПРЕПАРАТУ: тара та залишки препарату спеціальних методів знищення та знешкодження не потребують.

11. ТЕРМІН ЗБЕРІГАННЯ: 5 років.

12. ТЕХНІЧНІ УМОВИ: ТУ У 20.2-24051976-006:2014.

13. СВІДОЦТВО ПРО ДЕРЖАВНУ РЕЄСТРАЦІЮ: серія А № 05458.

14. ТАРНІ ОДИНИЦІ: 10 л.